Rychlý kontakt

Pizza servis s.r.o.

Žižkova 770
Pardubice 
530 06

Obchodní oddělení:
Tel.: +420 776 337 199
E-mail: pizzaservis@centrum.cz 

IČ: 02726343
DIČ: CZ02726343
BÚ: 263813724/0300

Pizza stolování aneb jak jíst pizzu

Pečená kuřecí stehýnka se jí většinou rukama, výjimku tvoří luxusní restaurace, kde použijeme příbor. Na sushi se používají hůlky. Ale jak je to s pizzou? Má se jíst elegantně s příborem nebo pohodlně rukama?

Pizza: příbor vs. ruce

Cesty jsou dvě. Italové u své pravé pizzy příbor neuznávají a říkají, že se má jíst rukama, kdy se začíná od tenkého středu a pokračuje se až ke křupavým okrajům. Tento způsob je nejčastější a nejednoduší. Rukama můžete jíst pizzu téměř všude. Výjimku tvoří luxusní restaurace, kde společenská etiketa doporučuje pizzu (stejně jako kuřecí stehna) jíst příborem.

Pizza se má strávníkům podávat horká a rozkrájená na úhledné trojúhelníky od kraje do kraje. Traduje se, že s prvním soustem by si měl člověk spálit patro, aby na chuť pizzy dlouho vzpomínal.

A jaký nápoj k pizze pít?

Nic určitě nezkazíte italským vínem. A když zrovna nemáte na výběr italské, doporučujeme sáhnout po červeném a sušším. Jste pivaři? Při neformálním setkání se k pizze hodí i oblíbené pivo. Ti, co nevyhledávají alkohol, jistě ocení jemně ochucenou vodu a dále téměř vše podle chuti – pizza nepatří mezi typická slavnostní jídla, proto ve výběru nápojů není žádné tabu.

Už víte o pizze a stolování vše? Ne?! Kontaktujte nás nebo rovnou navštivte naše pizza kurzy! Rádi vám poradíme!

1