Suroviny

Tvrdí se, že pizzu lze udělat na několik tisíc způsobů a také se tvrdí, že nápadům se meze nekladou.

Pizza servis vám v žádném případě nezakazuje kreativní fantazii, pokud ale chcete připravit pravou italskou pizzu, důvěřujte mnohaletým tradicím, které jsou po gerace ověřené. 

Kromě zmíněné tradiční přípravy a vybavení nesmíme zapomenout na suroviny na pizzu, a ty by měly být, jak jinak, pravé italské.

Alfou a omegou je mouka na pizzu

Pro pizzu jsou samozřejmostí čerstvé a kvalitní suroviny - jen tak lze docílit té pravé chuti. A mezi nejdůležitější suroviny patří mouka, která ovlivňuje strukturu, chuť a „tenkost“ těsta. Možná si lámete hlavu nad tím, že i když připravíte extra tenké těsto, vytáhnete z pece „slanou buchtu“ - a právě zde je schované tajemství mouky na pizzu, která oproti té klasické obsahu více lepku a má vysokou kvalitu.

Pizza servis má výborné zkušenosti s italským výrobcem Molino Pasini. A pokud i vy chcete vyzkoušet či pravidelně používat tuto mouku, neváhejte nás kontaktovat.

Sugo na pizzu

Kdo dá na pizza těsto kečup či protlak a chce pizzu považovat za „pravou italskou“, ten by se ke pizzařině neměl vůbec přiblížit. Na pizzu prostě kečup nepatří – tečka. Dokonalou chuť zajistí sugo na pizzu, které je připravené čerstvé a podle tradičních receptur. Že receptury neznáte? Navštivte naše Pizza školení a dozvíte se více.

Sýr na pizzu je „třešničkou na dortu“

Přestože se za krále sýrů považuje sýr plísňový, v Čechách vládne eidam. Ano, lze ho připravit na tisíc způsobů, ale pokud jde o pizzu, má na ni přísný zákaz vstupu. Dopřejte chuťovým buňkám gastronomický zážitek a požijte na pizzu kvalitní sýry, jako je například italská mozzarella (ať klasická či uzená), scamorza, gorgonzola či parmazán.

A jak to vidí Pizza servis?

Buď můžete zkoušet různé suroviny cestou „pokus-omyl“ a nebo se spolehnout na ověřené italské zdroje, které Pizza servis v Itálii má a na kterých si pochutnávají gurmáni po celé České republice. Pokud jste zvědaví a láká vás italská kvalita, oslovte tým Pizza servisu a dopřejte si ukázku i vysvětlení jednotlivých surovin.
Stačí jeden kontakt, o vše se postaráme!

2